Gigabyte MO27Q28G 27" QHD 280Hz Tandem W-OLED
The Gigabyte MO27Q28G gaming monitor is a cutting-edge 27-inch 1440p W-OLED gaming monitor, delivering a blazing 280Hz refresh rate and an ultra-fast 0.03ms GTG response time. Packed with exclusive Tactical Features and AI-driven OLED Care, it’s built for gamers who demand top-tier performance.
Product Information
Shipping & Returns
Description
You may also like
-70%
Thumbnail 1
-70%
Thumbnail 1
PRISM+ X270 27ā€ FHD 180Hz VA Panel
-70%
3TB Toshiba 3.5" 7200RPM Harddrive
-70%
1TB Toshiba 3.5" 7200RPM Harddrive
Windows 11 Home 64 bit
Windows 11 Professional 64bit
Windows 11 Home 64bit
Upgrade to 32GB ADATA Spectrix D45G DDR4 3600MHz (16x2)
-70%
Upgrade to 32GB Samsung DDR5 5600MHz - Sodimm (16x2)
PRISM+ X240 24" 180Hz FHD VA Panel
-70%
Upgrade to 64GB Patriot SL DDR5 5600MHz - Sodimm (32x2) (For 32GB Base Ram)
Upgrade to 32GB Patriot SL DDR5 5600MHz - Sodimm (16x2)